March 2011

Karlík a továrna na čokoládu/ Charlie and the Chocolate Factory

27. march 2011 at 19:30 | Cheer Andie^ |  Filmy
Ač se to zdá neuvěřitelné, již patnáct let nikdo nezahlédl ani jediného dělníka, který by z továrny vyšel nebo do ní vstoupil, natož jen stín Willyho Wonky _ továrna však nadále produkuje čokoládu v neuvěřitelném množství a rozesílá ji do obchodů po celém světě. Jednoho dne vydá Willy Wonka nečekané oznámení. Dá prý svou továrnu otevřít a odkryje "všechna její tajemství a kouzla" pěti dětem, které objeví v jedné z náhodných čokolád přiložený zlatý kupón. Karlíkově rodině by nic neudělalo větší radost, než kdyby to byl právě on, kdo vyhraje, ale všechny okolnosti jsou proti tomu, protože rodina je natolik chudá, že si nemůže dovolit ani to, aby mu k narozeninám koupila Wonkovu čokoládu. Každý den přicházejí ze světa zprávy o dětech, které v čokoládě objevily zlatý kupón. Zdá se, že Karlík se musí vzdát veškerých nadějí.
První zlatý kupón objeví malý jedlík Augustus Gdoule, který nepřemýšlí o ničem jiném, než jak se pořádně nabouchat čokoládou, další je zlá dívenka Veruca Saltini, která ze svého otce vymámí vše, co chce. Třetí je mistryně ve všech možných sportech a velká milovnice žvýkaček Fialka Garderóbová, jejíž jedinou starostí jsou výhry a ceny. Posledním lístkem dětského čtyřlístku je raubíř Mikey Telekuk, který si myslí, že vždycky ví všechno úplně nejlépe. Karlík a jeho rodina už nadobro ztratili naději _ a tu se stane zázrak! Karlík najde na zasněžené ulici bankovku a hned s ní utíká do nejbližšího obchodu, aby si tam koupil Wonkovu pochoutku. Ne snad kvůli tomu, že by nutně chtěl vyhrát. Spíše se těšil na její chuť... a taky potřeboval utišit krutý hlad. Jenže co to? Pod úhledným obalem se cosi zablýskne.
obrazek
Vždyť je to poslední zlatý kupón! A Karlík tedy může do továrny! I jeho dědeček Pepa, který kdysi v továrně pracoval, než ji pan továrník Wonka nadobro zavřel, je úžasnou novinkou natolik rozrušen, že vyskočí z postele jako mladý jelen. Rodinná rada rozhodne, že by to měl být právě dědeček Pepa, kdo by měl Karlíka na jeho jednodenním dobrodružství doprovázet. Jakmile se Karlík dostane dovnitř, je jako u vytržení, protože kam až jeho oko dohlédne, je něco k snědku. Tým veselých Umpa-Lumpů těží sladkosti z cukrových hor, které jsou hned vedle napěněného vodopádu z té nejlepší čokolády, nebo pádlují na cukrové vikingské lodi s dračí hlavou po proudu čokoládové řeky, která se vine loukami s trávou a stromy z cukrkandlu. Na stromech rostou višňové želatinové krémy ve tvaru květin. O pár místností dál louská stovka cvičených veverek lískové oříšky do čokolády rychleji, než by to dokázal jakýkoliv stroj. A sám pan Wonka řídí dosud nevídaný výtah, který jezdí nejen nahoru a dolů, ale i do stran a křížem, a tak se bleskurychle přemisťuje po své továrně.

Sám Willy Wonka je stejně zvláštní jako jeho vynálezy. Je štědrý, ale ke konvenčnosti má opravdu daleko. Jakoby nepřemýšlel o ničem jiném, než o sladkostech. Jen čas od času se ponoří do svých vzpomínek, o kterých zjevně nechce mluvit. Jak již bylo řečeno výše, Wonka se mimo továrnu neobjevil již několik let. A Karlík a všichni ostatní se mohou jen dohadovat, proč svůj život plně zasvětil čokoládě. Časem se ukáže, že první čtyři děti jsou pěkně nevychované. Jsou natolik zaměřeny na sebe, že si ani Wonkova světa neváží. Jedno dítě vedle druhého je plné závisti, zloby a domýšlivosti, což je nakonec přivede do pěkných problémů. Když nakonec zbude jen Karlík Bucket, sdělí mu Willy Wonka tajemství, v čem spočívá hlavní cena: vítěz dostane klíče od továrny. Wonka se se svou rodinou nestýká a tak si řekl, že je na čase, aby pro své čokoládové impérium našel nějakého dědice.


Někoho, komu může důvěřovat, že bude pokračovat v jeho životním díle. Proto se rozhodl, že si svého nástupce najde mezi těmi, kteří mají rádi to co on: čokoládu. Na počátku celého podniku však ještě Willy Wonka nemohl tušit, že za jeho štědrý čin se mu na oplátku dostane to, po čem vždycky toužil.


Názor: Mooc mám ten film ráda, je tam ukázáno spousta lidských vlastností a ten film je nejen pro děti, ale i dosplěí si přijdou na své :)

Hodnocení: 100%


What the hell -Avril Lavigne

22. march 2011 at 19:07 | Cheer Andie^ |  Happy box
Ooo ano, tahle písnička mě dostala, je naprosto skvělá. A ten klip totéž, prostě zbožnuju moc moc moc, a určitě si ji poslechněte. Mě tak naladila, že chci celý album :D

Alenka v říši divů/Alice in Wonderland

21. march 2011 at 17:49 | Cheer Andie^ |  Filmy
Devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za Bílý králíkem ve vestě a s kapesními hodinkami, kterého uvidí pospíchat po louce. Bílý králík záhy zmizí do králičí nory. Alenka pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co okusí z lahvičky s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a zakousne koláč, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromující a fantastické Říši divů, které její obyvatelé říkají Podzemní říše. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačné Plšice až po potrhlého Kloboučníka, od ušklebeného kocoura Šklíby až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku, od podivné Bílé královny až po její záštiplnou starší sestru Srdcovou královnu, krutou vládkyni Podzemní říše.

Ne každému se tento film líbí, já musím říct, že mě se líbil, hledala jsem něco co bude pohádka, ale ne uplně pro děti. Něco, kde budou herci, ale i animace a to byl tenhle film. Zamilovala jsem se do Kloboučníka, kterého ztvárnil Johnny Depp a to naprosto výborně, prostě ano, mě se tenhle film moc líbí :)
Mé hodnocení: 95%

Trošku změna :)

10. march 2011 at 8:12 | Cheer Andie^
Rozhodla jsem se, že tady na blogu bude trochu novinek, nebude už věnovaný jen módě a tak, ale bude víc všeobecnější a začnu tvořit i designy na blog atd. Snad si tu najdete to svoje :-). Jinak ještě dnes jsem nemocná doma :-( ale zítra už jdu do školy. Musím, češu kamarádku na ples. Takže asi hooodně nastydlá tam půjdu no. Jinak tady u nás kopou kolem baráku, takže bezva :-/ no musíme to vydržet.
Mějte se :-*

Čajový obřad

9. march 2011 at 10:10 | Cheer Andie^ |  Japan
ČAJOVÝ OBŘAD
Katana
Čaj je název pro produkty z mladých lístků, poupat nebo mladých výhonků čajovníků (Thea sinensis aj.). Obsahuje kofein a třísloviny.
Čajovník je rostlina z čeledi čajovníkovitých, roste asi v padesáti druzích v tropech a subtropech. Je to vždyzelený keř nebo strom, plod je tobolka. Pěstovaný čajovník čínský má tuhé listy a jednotlivé bílé pětičetné květy. Sušené a většinou fermentované listy obsahují kofein, theobromin a další alkaloidy, třísloviny (tanin) a silice.
Encyklopedie Diderot
Podle některých odborníků pochází čaj ze severovýchodní Indie z oblasti Assamu, jiní tvrdí, že jeho domovem jsou horské oblasti jihovýchodní Asie. Avšak vlastí čajového obřadu je nepochybně Čína. V Číně se tento zvyk nejvíce rozvinul a odtud pak postupně pronikl na západ do Tibetu, na Střední Východ, do Arábie a severní Afriky, na východ do Koreje a Japonska, i na sever - přes Mongolsko na Sibiř.
Souprava na čajový obřad

Chrámy a svatyně

9. march 2011 at 7:36 | Cheer Andie^ |  Japan
Na mě tohle působí úplně úžasně. Prostě klid a souznění, je to krásný...pokochejte se takyO Japonsku

8. march 2011 at 18:52 | Cheer Andie^ |  Japan

Japonsko

Tento ostrovní stát leží na západním okraji Tichého oceánu. Země s bohatou starodávnou kulturou je průmyslovou supervelmocí.

Japonsko (Nihon-koku) znamená doslovně Země vycházejícího slunce. Japonsko je souostroví ve východní Asii táhnoucí se ze severu na jih v délce přibližně 2500km. Skládá se ze čtyř hlavních ostrovů - od severu k jihu to jsou: Hokkaidó, Honšů, Šikoku a Kjůšu a asi tisíce menších ostrůvků. Japonsko má čtyři hlavní ostrovy, které tvoří 98% povrchu země a žije zde velká většina obyvatel. Hustota osídlení je obrovská - Japonsko má 127 mil. obyvatel ( z toho 8,2mil. žije v hlavním městě Tokio) a celková hustota osídlení je 30. největší na světě. Japonsko tak patří mezi nejrozvinutější asijské státy.Janponský Šinkanzen

Yokohama

Geografie


Celé Japonsko je velmi hornatá země. Státem se táhne složitý systém hor a pohoří. Od severu se středem táhne pohoří Óu a pohoří Kitami a dále pak Japonské Alpy na ostrově Honšů. Poblíž města Tokio se tyčí samostatná sopka Fudži, která je se svou výškou 3776m nejvyšší horou Japonska. Celý povrch země je převážně sopečného původu, což je způsobeno umístěním na hranici tří tektonických desek. Díky tomu je Japonsko často zmítáno slabšími zemětřeseními. Několikrát za století však přijdou i silnější zemětřesení, která jsou doprovázena vlnou tsunami. Nejničivějším zemětřesením v minulém století bylo to z roku 1923, které zasáhlo Tokio silou 8,3 stupně Richterovy škály.Japonsko má každoročně 800 až 1000 zemětřesení.

čauky

8. march 2011 at 12:30 | Cheer Andie^
Ahojda,
tak dneska nic moc :-( Ve škole jsme měli karneval takže docela sranda, ale šlajsem jen kvůli tomu jinak mám od včera angínu:-( Bezva, ale stejně jdu v pátek na ples i kdybych měla jít s ovázaným krkem :-/ Takže se mějte a já jdu zase do postele papa:-*

Japonská móda

5. march 2011 at 7:45 | Cheer Andie^ |  Móda

Japonská móda je nápaditá, barevná, sexy a prostě mě se strašně moc líbí :) Koukněte na obrázky :)Lolita(styl)

2. march 2011 at 16:27 | Cheer Andie^ |  Móda

Lolita

Inspirací pro tento styl byla hlavně móda běžná ve viktoriánské době a v období rokoka. Pro ni byla typická zdobnost a propracovanost, což jsou zároveň i výrazné rysy oblečení dnešních lolitek. Lolita má působit křehce a má být ztělesněním nevinnosti, má evokovat panenkovskou krásu. Lolita nemá být sexy, jak by se vzhledem k častému využívání tohoto názvu pro erotické pomůcky mohlo zdát - jejím hlavním znakem je především cudnost, což dokládá i minimální odhalenost. Šaty nemají velké výstřihy a pod ně se nosí téměř vždy bavlněné punčocháče.
Základním rysem je především výrazná zdobnost - Lolita styl je plný volánků, krajek, mašlí a mašliček, roztomilých potisků, růžových paraplíček a podkolenek, kloboučků a rukaviček. Lolita je vždy dokonale upravená od roztomilých lokýnek a čelenek po dětsky vyhlížející botičky.
Sukně nebo šaty mají délku minimálně po kolena a zvýrazněný pas a vždy jsou doplněny širokou tylovou spodničkou dávající jim ten správný ,princeznovský' objem. Dalším typickým kusem oblečení jsou košile zdobené krajkami, mašlemi či fiží a zásadně zapnuté až ke krku.
Lolita styl je velice rozvrstvený a má mnoho podstylů, které se více či méně liší (nejčastěji barvami a vzory látek či mírou zdobení). Mezi ty základní patří Classic Lolita, elegantní varianta často v krémové či vínové barvě, Gothic Lolita, temná odnož Lolita stylu vyznačující se převahou černé barvy, a nejsladší typ, ze kterého dostanete chuť na cukrovou vatu: Sweet Lolita, plný pastelových barev s převahou růžové.
Lolita styl je skutečně specifický a jednotlivé módní kreace mohou nejednomu kolemjdoucímu vyrazit dech. Než ho ale navždy zavrhnete, zkuste se zamyslet nad jednotlivými detaily. Vždyť košile ozvláštněná krajkou a zajímavým volánkem může být perfektním elegantním protějškem k úzkým džínům, a pokud je doplníte kotníčkovými botkami na podpatku a perlovým náhrdelníkem, máte dokonalý model na nákupy nebo oběd s kamarádkou.
Vraťte se do svých dětských let a pořiďte si podkolenky či nadkolenky - kombinace s širokou sukní a balerínkami vám vytvoří krásnou panenkovskou siluetu, aniž byste vypadala přeslazeně. Nebojte se ani ozdob do vlasů, čelenek či sponek - ať už sáhnete po elegantní černé čelence s peříčky či roztomilé růžové mašli, vždy budou tvořit zajímavý doplněk vašeho outfitu a osvěží váš vzhled.

Tílko(sexy záležitost)

1. march 2011 at 17:54 | Cheer Andie^ |  Móda

Dle mě jsou tílka vážně sexy záležitostí. Hlavně ty co vám pěkně obepnou tělo. Ať s nápisy nebo bez, tílka jsou sexy a dají se zkombinovat prakticky se vším. V létě je můžete nosit pořád a v zimě je navrstvit s tričky s dlouhými rukávy:) Myslím si, že nejhezčí jsou ale jednobarevná bavlněná tílka, protože v jednoduchosti je krása :-)
Ceny tílek jsou celkem nízké doporučuji New Yorker od 139,-, Gate od 79,-, Tally Weijl od 129,-
your xoxo Andie